czwartek, 22 listopada 2012

Kilka słów i zdjęcia.

Dawno mnie tu nie było, od ostatniego wpisu minęły trzy tygodnie.
Przez ten czas sporo się pozmieniało, czego wynikiem właśnie jest zaniedbanie "Sinac'a" :( Dostałem "posadę" tak to można nazwać na platformie SZCZECIN ALOUD gdzie od jakiegoś czasu aktywnie działam, i na którą serdecznie zapraszam. W cudzysłowu bo jest to czysto charytatywna oraz hobbystyczna akcja. Jednak jest mi bardzo miło, że mogę w jakiś sposób reprezentować Urząd Miasta :) Przechodząc do sedna wpisu pokazuje kilka fotek z miasta, ogólnych, krajobrazowych, które udało mi się popełnić przy okazji pobytu w pewnym urzędzie :) Postaram się częściej niż zwykle tu zaglądać i aktualizować wpisy. Gdyby zdarzył się tu jakiś przestój na pewno znajdziecie mnie na Szczecin Aloud :)
1. Elektrownia PGE.2 . Wieża węglowa - podobno budynek nosi  taką nazwę, w każdym razie jedyna jaką znalazłem :)

3. Na pierwszym planie dźwig (zupełnie niezamierzony), a w tle osiedle słoneczne.

4. Na myśl przychodzi mi pewna przyśpiewka: Pomorzany, pomorzany tutaj zgubisz spodnie, tutaj zgubisz glany...

5. Budynki każdemu chyba dobrze znane :)

6. PAZIM - jak dotąd najwyższy budynek w Szczecinie, niedawno obchodził swoje 20 - lecie. W przyszłości pałeczkę przejmie obecnie znajdujący się w budowie Hanza Tower.


7. Widok na port, trasa zamkowa oraz most długi.

8
9. Lokomotywa w motywie tilt - shift.
 
Takie same zdjęcia można zobaczyć na Aloud, jednak potrzebowałem czegoś do wpisu więc postanowiłem go powielić.W przyszłości takie akcje raczej nie będą miały miejsca :)

6 komentarzy:

 1. Podoba mi się numer 6 ze względu na kontrast starych bloków z "nowym" pazimem i "czystość" zdjęcia. Skupia uwagę na temacie zdjęcia, czyli architekturze, jak mi się wydaje :) 9-tka mi się podoba ze względu na dobry efekt tilt-shift uzyskany w postprodukcji (zastanawiasz się nad samyangiem 24 mm TS?) Szkoda że nie zastosowałeś tego efektu też do numeru 7. Pozostałe zdjęcia wydają mi się trochę zbyt ogólne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tilt shif to siódemki mógłby się nie udać bo jest strasznie to wszystko płaskie, zero plastyczności. Szczerze nie próbowałem, ale tak mi się wydaje :) Na razie nad nowym obiektywem się nie zastanawiałem, brak funduszy, ale kolejna rzecz do aparatu to na pewno nowa mocniejsza lampa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I apropos tego samyanga to on jest pod pełną klatę :P

   Usuń
  2. No to będziesz miał 36 mmm na APS-C, trochę ciasno, ale Tilt-Shift :D

   Usuń
 3. A tak w ogóle to jakie tu zaszły zmiany! Wygląda ekstra, tylko szkoda poprzedniego nagłówka. Te zdjęcia i aparat pasowały do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi w ogóle nie szkoda było tamtego nagłówka :D pikselowaty był :P

  OdpowiedzUsuń